śp. Adam Matyjewicz 1931-2018

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 23 stycznia 2018 r. odszedł z naszego grona HONOROWY CZŁONEK ZARZĄDU MAŁOPOLSKIEGO ZWIĄZKU STRZELECTWA SPORTOWEGO W KRAKOWIE oraz zasłużony trener i długoletni działacz sekcji strzeleckiej śrutowej Wojskowego Klubu Sportowego WAWEL w Krakowie.

śp. Adam Matyjewicz 1931-2018

 

MSZA ŚWIĘTA ŻAŁOBNA PRZY ZMARŁYM odprawiona zostanie w piątek, dnia 26 stycznia 2018 r. o godz. 14:00 w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy koło Proszowic (woj. małopolskie) po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na cmentarz parafialny.

 

W imieniu społeczności strzeleckiej Rodzinie i Bliskim Zmarłego składamy wyrazy najszczerszego współczucia oraz łączymy się w modlitwie za Jego duszę.

Zarząd Małopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Krakowie

Zarząd Wojskowego Klub Sportowego WAWEL w Krakowie

 

 

Nasz drogi Przyjaciel i Kolega poświęcił swe życie w służbie dla społeczności sportowej i łowieckiej. Długa droga życia zaowocowała wieloma sukcesami; jako trener doskonalił umiejętności pierwszego olimpijczyka z WKS Wawel w strzelectwie (Wiesława Gawlikowskiego). Jeden z głównych inicjatorów budowy kompleksu strzelnic myśliwsko-sportowych (Kraków-Pasternik). Za zasługi dla sportu strzeleckiego i łowiectwa otrzymał liczne odznaki i wyróżnienia resortowe i państwowe. Był bardzo aktywnym członkiem: Zarządu MZSS, Zarządu i sekcji WKS Wawel, Naczelnej i Okręgowej Rady Łowieckiej oraz Przewodniczącym Kapituły Medalu „Za zasługi dla łowiectwa krakowskiego”. Zasłużony sędzia strzelectwa sportowego - specjalność strzelania śrutowe do rzutków, wybitny bronioznawca. Członek Komisji Historycznej Małopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Krakowie.

 

Nasz Przyjaciel Adam swój los, liczne pasje oraz serce związał na całe życie z WKS Wawel w Krakowie.            

                                                          Cześć Jego Pamięci!